Příběh firmy

BEP – příběh firmy

aneb nejlepší nápady přicházejí na dovolené

Příběh naší značky se začal psát v roce 2012, kdy si náš dobrý přítel Petr užíval zaslouženou dovolenou na druhé straně zeměkoule. Daleko od civilizace, v malém městečtu Tutukaka, ležícím za západním pobřeží přímo u moře v jachtařském zálivu, odpočíval a přemýšlel o nesmrtelnosti chrousta. Při jednom ze svých výletů na nedaleké Whangarejské vodopády narazil při tankování ve Whangarei na zajímavý produkt, který doposud neznal. Prý, že mu sníží kouřivost jeho staré Hondy Legend, kterou si koupil lacino na cestování po ostrově s tím, že jí pak někde na rohu zanechá. Prodavač se navíc vychloubal, že mu zázračné tablety sníží i spotřebu. A tak to Petr zkusil…a dobře udělal. Auto přestalo čoudit o polovinu, řidiči mu přestali nadávat a spotřeba šla dolů.

Po týdnu Legend již téměř nekouřil a dva dny před odletem se mu ho dokonce podařilo i prodat. Petr byl tak nadšen, že namísto suvenýrů přivezl domů dvě krabice pilulek a rozdával je jako dárky z dovolené. Byly jsme mezi prvními a dívali jsme se na něj tak trochu jako na blázna – tímto se ti Petře omlouváme:)

Po měsíci nás však smích přešel a byli jsme tak nadšeni, že jsme okamžitě Petra začali uhánět, aby nám sehnal další. Naše auta začala být na pilule návyková, tedy kromě těch dieslových, neboť přípravek byl určen pouze pro benzínové motory. Protože jsme všichni obchodníci a zároveň vášniví řidiči, ucítili jsme ihned obchodní příležitost na trhu, dovezli několik balení na testování a vydali se na dvouletou cestu po laboratořích.

Projeli jsme téměř půl Evropy, než se nám nakonec v sousedním Německu podařilo přípravek doladit do současné podoby, vznikla úplně nová pilule. Pomáháme řidičům nejen benzínových motorů, ale současně i naftových a dokonce i těm kteří jezdí na plyn. Od roku 2014 je tedy na světě BEP, který pomohl již tisícům majitelů starších vozidel projít emisní kontrolou bez ztráty kytičky a dalším desítkám tisíc denně šetří peněženku díky snížené spotřebě a prodloužené spolehlivosti motoru.

“Jsme BEP – milujeme auta, přírodu a rádi kupujeme ženám dárky.”